Óvodánkban kettő munkaközösség működik az óvodapedagógusaink segítésére,módszertani kultúrájuk színvonalának emelésére.

Egyik a BÁBJÁTÉK munkaközösség,melyben azt kutatjuk,hogyan állíthatnánk a bábot a nevelés szolgálatába.Ezért a munkaközösségünk feladatul tűzte ki a fejlesztési  lehetőségek felkutatását,az itt elsajátított ismeretek alkalmazását a saját csoportjukban,óvodánk lehetőségeinek kihasználását.

Célunk,a báb segítségével fejleszteni a gyermekek beszédkészségét,beszéd és kifejezőkészségét, Mivel ez a feladat egyben az iskolaérettség egyik kritériuma is. Fontosnak tartjuk anyanyelvi kultúránk megőrzését,a hagyományaink őrzését, hogy az óvónők irodalmi élményekhez juttathassák a gyermekeket a hétköznapokon is.Ezekhez a feladatokhoz anyagot gyűjtünk, közösen készítünk különféle tipusú bábokat,előadásokat hallgatunk és nem utólsó sorban
eszmecserét folytatunk és kicseréljük tapasztalatainkat.Külön foglalkozunk a magatartási, lelki zavarokkal,agresszióval küzdő gyermekek segítség nyújtási lehetőségeivel.

Szeretnénk ha a bábozást,mint egy nagyon jó módszert az óvodapedagógusaink felhasználnák
és alkalmaznák a mindennapi tevékenységekben.

Tóth Ferencné mk.vezető

Másik a "Zöld Óvoda" munkaközösség. Dokumentum megtekintése és letöltése a képre kattintás után:

Zold ovoda munkakozosseg